Skip links

Zabiegi

W Centrum Transplantacji Włosów Dr Pyziak przeprowadzamy profesjonalne zabiegi, których celem jest leczenie i rozwiązywanie problemu łysienia. Dzięki nowoczesnym metodom, skutecznie poprawiamy zarówno wygląd, jak i kondycję skóry głowy naszych pacjentów. Jedną z naszych specjalizacji jest innowacyjny przeszczep włosów FUE (Follicular Unit Excision), wykonywany przy użyciu implanterów DHI (Direct Hair Implantation).

Przez ostatnich 10 lat wykonaliśmy ponad 1500 zabiegów – głównie w Szwecji. W naszej ofercie znajdują się również 2 zabiegi niechirurgiczne: mezoterapia igłowa oraz mikropigmentacja SMP (scalp micropigmentation). Aby wybrać właściwy zabieg, warto umówić się na konsultację, by porozmawiać z jednym z naszych lekarzy o najlepszym dla siebie rozwiązaniu.

przykład po zabiegu przeszczepu włosów metodą fue-dhi

Zabieg FUE ( Follicular Unit Excision) to nowoczesna i skuteczna metoda w leczeniu łysienia. Co ważne, jest to również zabieg uznawany obecnie za najbardziej innowacyjny na świecie. Dzięki niemu w efektowny sposób odtwarzamy linię włosów i uzupełniamy części skóry głowy dotknięte łysieniem (np. zakola, przód głowy lub czubek głowy). Przeszczep włosów FUE charakteryzuje się krótkim czasem gojenia oraz wyłącznie subtelnymi i niewidocznymi mikrobliznami. W naszym Centrum zawsze przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza i wykwalifikowaną pielęgniarkę. Zabieg podzielony jest na 2 etapy: ekstrakcję (pobranie przeszczepów) oraz implementację (wszczepienie pobranych mieszków włosowych).

Przeszczep włosów FUE to zabieg przeznaczony dla mężczyzn i kobiet z problemem łysienia androgenowego. Zabieg idealnie sprawdzi się również podczas uzupełniania blizn oraz ubytków w owłosieniu, będącego efektem radioterapii.

Dowiedz się więcej

Mikropigmentacja skóry głowy SMP (scalp micropigmentation) to inaczej tatuaż medyczny, wykonywany w celu niwelowania efektów łysienia. W trakcie zabiegu, w wierzchnią warstwę skóry wprowadza się pigment – w postaci niewielkich punktów. Dzięki temu finalny efekt wizualny do złudzenia przypomina krótko ogolone włosy. To łatwy i efektowny sposób na walkę z łysieniem. Przygotowanie do zabiegu nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne – najważniejsze to zrezygnowanie ze spożywania alkoholu min. 24 godziny przed wykonaniem zabiegu. Aby osiągnąć możliwie najelpsze efekty, rekomenduje się wykonanie 3 sesji mikropigmentacji.

Zabieg przeznaczony jest m.in. dla osób dotkniętych problemem łysienia androgenowego, łysienia plackowatego oraz pacjentów, którym zależy na zakryciu blizn lub miejscowych ubytków w owłosieniu skóry głowy.

Dowiedz się więcej
mikropigmentacja skóry głowy SMP (scalp micropigmentation)
mezoterapia igłowa skóry głowy

Małoinwazyjny zabieg, którego celem jest poprawa jakości włosów, przeciwdziałanie ich wypadaniu oraz wspomaganie wyrastania nowych. Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na jej ostrzyknięciu preparatami z leczniczymi substancjami (m.in. witaminami i peptydami) lub osoczem bogato płytkowym PRP. Zabieg wykonuje się przy użyciu niezwykle cienkiej igły, a dzięki temu jest on niemal zupełnie bezbolesny. Ślady po nakłuciach znikają po 6-72 godzinach – w zależności od użytego preparatu. W celu uzyskania najlepszego efektu zaleca się wykonanie od 4 do 8 sesji mezoterapii igłowej.

Zabieg sprawdzi się idealnie w przypadku osób, które cierpią na problem wypadania włosów lub łysienia androgenowego. Jest również przeznaczony dla osób z przesuszoną skórą głowy lub zniszczonymi włosami. Mezoterapię igłową odradza się z kolei m.in. kobietom w ciąży oraz kobietom karmiącym, osobom cierpiącym na łuszczycę, egzemę lub cukrzycę, a także pacjentom, którzy w przeszłości przeszli chorobę nowotworową.

Dowiedz się więcej