Skip links

Mikropigmentacja skóry głowy SMP

Mikropigmentacja skóry głowy Kraków – Centrum Transplantacji Włosów

Mikropigmentacja skóry głowy SMP (scalp micropigmentation) jest to forma tatuażu medycznego, który jest nowoczesnym i efektownym sposobem na walkę z łysieniem u kobiet i mężczyzn. Zabieg polega na punktowym umieszczeniu pigmentu w wierzchniej warstwie skóry za pomocą urządzenia ze sterylną igłą. Powstają w ten sposób tysiące maleńkich 'kropek’, które imitują cebulki włosów.

Metoda wykorzystywana jest w przypadku: łysienia androgenowego, widocznych blizn, także po przeszczepach włosów metodą „Strip” lub FUE, łysienia plackowatego i bliznowaciejącego oraz z powodu przerzedzenia włosów na całej głowie.

Jest to zabieg cieszący się coraz większa popularnością u mężczyzn, którzy stracili włosy częściowo lub całkowicie jak i u kobiet, których włosy przerzedziły się i skóra głowy kontrastuje z ich kolorem.

Efekty po zabiegu mikropigmentacji

Rezultaty mikropigmentacji skóry głowy są widoczne już po pierwszej sesji, jednak dla pełnej satysfakcji z zabiegu zaleca się wykonanie od dwóch do trzech sesji w zależności od typu pigmentacji. Poprzez odpowiedni dobór odcieni pigmentu powstaje naturalnie wyglądająca imitacja krótko ostrzyżonych włosów.

Dłuższa fryzura sprawia wrażenie gęściejszej. Regularnie rozmieszczony pigment może maskować skutki łysienia oraz zmniejszać widoczność blizn powstałych po przeszczepie włosów.

Mikropigmentacja to zabieg, którego cena bywa bardzo zróżnicowana – wynika to z konieczności indywidualnego doboru wszystkich parametrów, jak np. intensywność pigmentu czy stopniowemu budowaniu efektu. Jest on przeznaczony dla osób w każdym wieku.

Rekomendacje po zabiegu mikropigmentacji

Naruszona po zabiegu skóra potrzebuje kilka dni na wygojenie. W tym czasie należy rygorystycznie chronić ją przed słońcem, unikać kontaktu z silnie działającymi szamponami, a także powstrzymać się od korzystania z solariów, basenów i saun oraz siłowni.

Późniejsza pielęgnacja wymaga stosowania delikatnych szamponów i kosmetyków nawilżających. Aby zabezpieczyć pigmentacje przed wyblaknięciem, zaleca się używanie kremów przeciwsłonecznych z filtrem 30-50 SPF.

Mikropigmentacja skóry głowy w Krakowie, w naszej klinice poprzedzony jest szczegółową konsultacja oraz wyjaśnieniem wszystkich aspektów medycznych. Wstępna konsultacja odbywa się przez przesłanie zdjęć głowy co zapewnia redukcję Państwa kosztów.

Umów się na pierwszą konsultację

Przygotowanie do zabiegu

Nie jest skomplikowane i wystarczy nie spożywać alkoholu w nadmiernych ilościach na 24 h przed sesją oraz przyjść z umytą głową.
Nie ma konieczności strzyżenia włosów. Wykonamy to w naszym Centrum.

Cena mikropigmentacji skóry głowy Kraków

Mikropigmentacja blizny (w zależności od rozmiarów)od 1 500 PLN
Cała głowa, pierwsza sesja – efekt ogolonej skóry głowy6 500 – 8 000 PLN
Sesja II i III (uzupełnienie pierwszego zabiegu)od 1 500 PLN
Optyczne zagęszczanie włosów1 500 – 7 000 PLN