Skip links

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów FUE Kraków

Metoda FUE ( Follicular Unit Excision) to bezpieczna i małoinwazyjna technika, która umożliwia przeniesienie pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego na biorczy. Odznacza się krótkim czasem rekonwalescencji oraz pozostawieniem mikroblizn, które są niewidoczne pod włosami o długości nawet 3 mm. W naszym Centrum transplantacja włosów zawsze przeprowadzana jest przez doświadczonego lekarza i wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Umów się na pierwszą konsultację
przykład po zabiegu przeszczepu włosów metodą fue-dhi

Etapy zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE.

Pierwszym etapem zabiegu jest ekstrakcja, która polega na pobraniu maksymalnej bądź zaplanowanej ilości przeszczepów z okolicy dawczej (potylica oraz części skroniowe głowy).

zdięcie wykonania zabiegu fue specjalistem

Przeszczep (graft) to zespół mieszkowy, który zawierać może od jednego do nawet sześciu mieszków włosowych. Lekarz pobiera je manualnie z okolicy bezpiecznej tj. dawczej za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w obrotowe ostrze. Najczęstsze zastosowanie znajduje ostrze typu Edge Out oraz Trumpet Punch. Użycie ich w połączeniu ze sprawną ręką operatora zmniejsza ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych przy pobieraniu graftów.

etap ekstrakcji w trakcie zabiegu przeszczepu włosów

Pielęgniarka asystująca jednoczasowo wnikliwie ogląda pod mikroskopem każdy graft, ocenia jego jakość, liczy i grupuje. Dzięki czemu na koniec znana jest dokładna ilość przeszczepionych włosów.

oglądanie pod mikroskopem każdego graftu włosów w trakcie zabiegu

Etap ekstrakcji powinien trwać do około 4 godzin, ze względu na ograniczony czas przeżycia mieszków włosowych poza ustrojem.

Drugi etap to implantacja metodą DHI (Direct Hair Implantation). Polega na transplantacji wcześniej pobranych zespołów mieszkowych w miejsce docelowe. Wykorzystujemy w tym celu implantatory, które pozwalają lekarzowi doskonale kontrolować kierunek oraz głębokość każdego z umieszczanych wszczepów.

Dzięki temu efekt po zabiegu transplantacji włosów jest jak najbardziej naturalny a ryzyko powikłań znikome

przeszczep fue włosów za pomocą ostrz Edge Out

Dla kogo zabieg FUE-DHI?

Metoda FUE sprawdzi się zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet z problemem łysienia androgenowego w celu zagęszczenia lub całkowitego odtworzenia owłosienia skóry głowy. Metoda stosowana jest również przy uzupełnianiu blizn czy ubytków po radioterapii.

Transplantacja niesie jednak pewne ograniczenia. Metoda nie sprawdzi się u osób z łysieniem plackowatym, po chemioterapii lub u młodych osób, które dotknął już problem łysienia, a marzy im się obniżenie linii włosów, ze względu na brak możliwości przewidzenia postępu procesu.

Zachęcamy jednak, aby w każdym przypadku skonsultować się z naszym lekarzem, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i pomoże obrać właściwy kierunek leczenia.

Wskazania i przeciwskazania do transplantacji FUE

Przeszczepianie włosów techniką FUE jest szczególnie rekomendowane osobom, które chcą uniknąć powstania dużych widocznych blizn w obszarze dawczym. Ta metoda transplantacji sprawdzi się także przy korekcie drobnych ubytków owłosienia oraz blizn, a także u pacjentów, którzy mają mało elastyczną skórę głowy. Podczas zabiegu można pobierać włosy z różnych partii ciała.

Pomimo że transplantacja metodą FUE jest mało inwazyjną metodą, istnieją pewne przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu, takie jak:

 • zaawansowana cukrzyca,
 • nieleczone ciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • niektóre choroby skórne,
 • choroby nowotworowe,
 • łysienie plackowate,
 • przyjmowanie niektórych leków.

Przed przeszczepem włosów lekarz może zlecić badania laboratoryjne, na podstawie których zakwalifikuje pacjenta do zabiegu transplantacji. Zaliczają się do nich: morfologia krwi, wskaźniki krzepnięcia APTT i INR, glukoza oraz badania w kierunku chorób zakaźnych.

Jakie są zalety zabiegu FUE?

Przeszczep włosów z wykorzystaniem metody FUE niesie za sobą wiele korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

 • praktycznie niewidoczne blizny pozabiegowe,
 • szybka regeneracja skóry,
 • zmniejszenie widocznych blizn,
 • trwałe i naturalne efekty,
 • brak wizyt kontrolnych,
 • mała bolesność,
 • bardzo krótki okres rekonwalescencji.

Warto przy tym zaznaczyć, że do zabiegu transplantacji włosów metodą FUE kwalifikują się również osoby, u których występuje skłonność do powstawania przerostowych i bardzo szerokich blizn.

Co to jest DHI?

DHI (Direct Hair Implantation) to sposób wszczepienia pobranych wcześniej mieszków włosowych, za pomocą specjalnych implantatorów.

Przygotowanie do zabiegu FUE-DHI

1. Ewentualne badania krwi: pełna morfologia, elektrolity, APTT oraz PT.

2. 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie należy stosować Aspiryny oraz pochodnych kwasu acetylosalicylowego.

3. W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych prosimy o udanie się do lekarza prowadzącego, w celu konsultacji i ewentualnej możliwości odstawienia leków na czas przed i po transplantacji włosów.

4. Palenie tytoniu. Zaleca się ograniczenie palenia na 3-4 dni przed wykonaniem przeszczepu.

5. W dzień zabiegu, umyj głowę zwykłym szamponem. Nie nakładaj żeli czy lakierów.

6. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym zatem możesz wcześniej zjeść śniadanie.

7. Należy odstawić Minoksidil na tydzień przed przeszczepem.

8. Nie należy samemu golić głowy przed transplantacją, ponieważ ważne jest, aby móc zobaczyć naturalną fryzurę i dokładnie zaznaczyć miejsca ubytków.
Podczas konsultacji z lekarzem zostanie ustalone, z której opcji strzyżenia do zabiegu chcesz skorzystać. Najczęściej włosy na całej głowie goli się na długość 0,5 mm. Jednak zabieg jest możliwy do wykonania także bez strzyżenia (tzw. no shave) lub wiąże się z tylko częściowym ogoleniem.

9. W dniu zabiegu transplantacji włosów metodą FUE załóż odzież rozpinaną na guziki lub zamek, tak aby nie trzeba było zakładać jej przez głowę.

Po zabiegu FUE-DHI

Po wykonaniu procedury medycznej pacjent może niemal od razu wrócić do normalnego domowego trybu życia.

Po zabiegu na okolicę dawczą zostaje założony opatrunek, który może zostać usunięty już następnego dnia. Widoczne będą jeszcze miejsca pobrań graftów, które trzeba utrzymać w czystości i dbać jak o zwykłe niegroźne skaleczenie.

W miejscu zaimplantowanych przeszczepów przez pierwsze 2 dni może utrzymywać się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. W tym czasie jedyne, o czym należy pamiętać to: przyjmowanie leków, niedotykanie okolicy biorczej oraz spryskiwanie skóry roztworem soli fizjologicznej. Wszystkie niezbędne i szczegółowe instrukcje postępowania po zabiegu transplantacji, jak i akcesoria otrzymasz od nas przed wyjściem do domu. W każdej chwili jednak będziemy do pełnej dyspozycji w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań.

 

Przeszczep włosów FUE-DHI efekty

Więcej efektów FUE-DHI
Przed i po przeszczepie włosów metodą FUE
Zdjęcie przed I po zabiegu przeszczepu włosów FUE
przeszczep włosów metodą fue
efect przeszczepu włosów metodą fue w centrum Transplantacji włosów

Cennik przeszczepu włosów FUE-DHI

W naszym Centrum cena przeszczepu włosów FUE ustalana jest na podstawie ilości przeszczepionych mieszków włosowych, dlatego każdy graft jest skrupulatnie sprawdzany. W naszym centrum cena zaczyna się od 12 PLN za jeden graft.

Zakola (w zależności o wielkości zakoli)od 12 PLN za graft
Przód głowy z odtworzeniem linii włosówod 12 PLN za graft
Czubek głowy tzw. koronaod 12 PLN za graft
Zabieg NO SHAVE (bez strzyżenia włosów)24 000 PLN

Zabieg PREMIUM

 • możliwość wykonania zabiegu do tygodnia od konsultacji również w sobotę,
 • gwarancja, że w Centrum nie będzie innych pacjentów,
 • możliwość zamówienia posiłków z pośród najlepszych restauracji w Krakowie,
 • zabieg przeprowadzany jest przez 2 lekarzy i 2 pielęgniarki – w celu przeprowadzenia procedury w jak najkrótszym czasie z jednoczesną doskonałością i skupieniem.

FAQ

Technika ta polecana jest osobom, które chcą zwiększyć gęstość i objętość włosów, a także pacjentom po radioterapii i z bliznami pooperacyjnymi. Transplantacja FUE umożliwia również uzupełnienie ubytków owłosienia w okolicy wąsów, brody, brwi. Zabiegowi mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

W czasie jednego zabiegu można przeszczepić ok. 2000 – 2500 jednostek włosowych, czyli ok. 4 – 6 tys. włosów. Cała procedura trwa kilka godzin i jest całkowicie bezbolesna dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pacjent opuszcza naszą klinikę tego samego dnia i od razu może wrócić do codziennych aktywności.

Czas rekonwalescencji trwa do 7 dni. W tym czasie pacjent może normalnie pracować, niemniej powinien się oszczędzać. Przyjmuje się, że do pełnej aktywności można powrócić po kilku dniach od zabiegu.