Skip links

Przeszczep włosów metodą FUE

Zabieg FUE

Zabieg przeszczep włosów FUE ( Follicular Unit Excision) jest bezpieczną i małoinwazyjną metodą transplantacji włosów. Odznacza się krótkim czasem rekonwalescencji oraz pozostawieniem mikroblizn, które niewidoczne są pod włosami o długości nawet 3 mm. W naszym Centrum zawsze przeprowadzany jest on przez doświadczonego lekarza i wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Umów się na pierwszą konsultację
fue przeszczep włosów

Etapy zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE.

Pierwszym z nich jest ekstrakcja. Polega ona na pobraniu maksymalnej bądź zaplanowanej ilości przeszczepów z okolicy dawczej (potylica oraz części skroniowe głowy).

fue przeszczep włosów

Przeszczep (graft) jest to zespół mieszkowy, który zawierać może od jednego do nawet sześciu mieszków włosowych. Lekarz pobiera je manualnie z okolicy bezpiecznej tj. dawczej za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w obrotowe ostrze. Najczęstsze zastosowanie znajduje ostrze typu Edge Out oraz Trumpet Punch. Użycie ich w połączeniu ze sprawną ręką operatora zmniejsza ryzyko uszkodzenia struktury włosa przy pobieraniu graftów.

fue przeszczep włosów

Pielęgniarka asystująca jednoczasowo wnikliwie ogląda pod mikroskopem każdy graft, ocenia jego jakość, liczy ilość włosów i grupuje. Dzięki czemu na koniec znamy dokładną ilość pobranych włosów.

przeszczep metodą fue
Etap ekstrakcji powinien trwać do około 4 godzin, ze względu na ograniczony czas przeżycia mieszków poza ustrojem.
Drugi etap to implantacja metodą DHI ( Direct Hair Implantation). Polega na wszczepieniu wcześniej pobranych zespołów mieszkowych w miejsce docelowe.
Wykorzystujemy w tym celu implantatory, które pozwalają lekarzowi doskonale kontrolować kierunek oraz głębokość każdego z umieszczanych wszczepów.
Dzięki temu efekt po zabiegowy jest jak najbardziej naturalny a ryzyko powikłań znikome.
przeszczep fue

Dla kogo zabieg FUE-DHI?

Zabieg FUE skierowany jest zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet z problemem łysienia androgenowego w celu zagęszczenia lub całkowitego odtworzenia owłosienia skóry głowy. Metoda stosowana jest również przy uzupełnianiu blizn czy ubytków po radioterapii.

Leczenie nie znajduje zastosowania u osób z łysieniem plackowatym, po chemioterapii lub u młodych osób, które dotknął już problem łysienia a marzy im się obniżenie linii włosów, ze względu na brak możliwości przewidzenia postępu procesu.

Zachęcamy jednak, aby w każdym przypadku skonsultować się z naszym lekarzem, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i pomoże obrać właściwy kierunek leczenia.

Co to jest DHI?

DHI (Direct Hair Implantation) to sposób wszczepienia pobranych wcześniej mieszków włosowych, za pomocą specjalnych implantatorów.

Przygotowanie do zabiegu FUE-DHI

1. Niezbędne badania krwi: pełna morfologia, elektrolity, APTT oraz PT

2. 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie należy stosować Aspiryny oraz pochodnych kwasu acetylosalicylowego

3. W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych prosimy o udanie się do lekarza prowadzącego, w celu konsultacji i ewentualnej możliwości odstawienia leków na czas przed i w dzień zabiegu

4. Palenie tytoniu. Zaleca się ograniczenie palenia na 3-4 dni przed zabiegiem

5. Dzień przed zabiegiem umyj włosy zwykłym szamponem. Nie nakładaj żeli czy lakierów.

6. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym zatem przed zabiegiem można zjeść śniadanie

7. Należy odstawić Minoksidil na tydzień przed zabiegiem

8. Nie należy samemu golić głowy przed zabiegiem, ponieważ ważne jest aby móc zobaczyć naturalną fryzurę i zbadać strukturę włosa.
Podczas konsultacji z lekarzem zostanie ustalone, z której opcji strzyżenia do zabiegu chcesz skorzystać. Najczęściej włosy na całej głowie goli się na długość 0,5 mm. Jednak zabieg jest możliwy do wykonania także bez strzyżenia włosów (tzw. no shave) lub wiąże się z tylko częściowym ogoleniem.

9. W dniu zabiegu przeszczepu włosów FUE załóż odzież rozpinaną na guziki lub zamek, tak aby nie trzeba było zakładać jej przez głowę.

Po zabiegu FUE-DHI

Po zabiegu metodą FUE-DHI pacjent może niemal od razu wrócić do normalnego domowego trybu życia.

Po zabiegu na okolicę dawczą zostaje założony opatrunek, który może zostać usunięty już następnego dnia. Widoczne będą jeszcze miejsca pobrań graftów, które trzeba utrzymać w czystości i dbać jak o zwykłe niegroźne skaleczenie.

W miejscu zaimplantowanych przeszczepów przez pierwsze 2 dni może utrzymywać się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. W tym czasie jedyne o czym należy pamiętać to: przyjmowanie leków, nie dotykanie okolicy biorczej oraz spryskiwanie graftów roztworem soli fizjologicznej. Wszystkie niezbędne i szczegółowe instrukcje postępowania po zabiegowego jak i akcesoria otrzymasz od nas przed wyjściem do domu. W każdej chwili jednak będziemy do pełnej dyspozycji w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań.

 

Efekty zabiegu FUE-DHI

Więcej efektów FUE-DHI
Przed i po przeszczepie włosów metodą FUE
Zdjęcie przed I po zabiegu przeszczepu włosów FUE
przeszczep włosów metodą fue
przeszczep włosów metodą fue

Cennik przeszczepu włosów FUE-DHI

W naszym Centrum cena przeszczepu FUE ustalana jest na podstawie ilości pobranych WŁOSÓW, dlatego każdy graft jest skrupulatnie sprawdzany. W naszym centrum cena zaczyna się od 12 PLN za jeden graft.

Zakola (w zależności o wielkości zakoli)od 12 PLN za graft
Przód głowy z odtworzeniem linii włosówod 12 PLN za graft
Czubek głowy tzw. koronaod 12 PLN za graft
Zabieg NO SHAVE (bez strzyżenia włosów)24 000 PLN

Zabieg PREMIUM

  • możliwość wykonania zabiegu do tygodnia od konsultacji również w sobotę,
  • gwarancja, że w Centrum nie będzie innych pacjentów,
  • możliwość zamówienia posiłków z pośród najlepszych restauracji w Krakowie,
  • zabieg przeprowadzany jest przez 2 lekarzy i 2 pielęgniarki – w celu przeprowadzenia procedury w jak najkrótszym czasie z jednoczesną doskonałością i skupieniem.