Skip links

Ile kosztuje przeszczep włosów – co składa się na cenę?

Łysienie jest zjawiskiem niezależnym od wieku. Zmagają się z nim zarówno mężczyźni, jak i kobiety. U panów przerzedzenie fryzury zwykle występuje z powodu zmian hormonalnych. Na początku pasma stają się coraz krótsze i cieńsze, aż w końcu ich wzrost jest częściowo lub całkowicie zahamowany. W takiej sytuacji warto umówić się na wizytę do dermatologa. Dodatkową opcją jest przeszczep włosów. Może on pomóc przywrócić im gęstość, a pacjentowi dodać pewności siebie. Zastanawiasz się, ile kosztuje transplantacja mieszków? Chcesz wiedzieć, którą metodę wybrać? Konsultacja lekarska u specjalisty medycyny estetycznej w naszej klinice w Krakowie może rozwiać ewentualne wątpliwości.

Co to jest przeszczep włosów, dla kogo?

Zabieg, polegający na pobraniu zespołów mieszków (graftów) z okolicy dawczej, najczęściej z tylnej części głowy, i wszczepieniu ich do miejsc biorczych, objętych przerzedzeniem kosmyków, określa się jako przeszczep włosów. Dla mężczyzn i kobiet może być on sposobem na przywrócenie fryzurze gęstości. Dokładny przebieg oraz koszt operacji, a także ilość i rozmieszczenie graftów, uwarunkowane są zaawansowaniem łysienia, strukturą, barwą pasem oraz zastosowaną techniką.

Na czym polega przeszczep włosów i jakie są metody?

Wyróżnia się dwie główne techniki przeszczepu włosów dla mężczyzn i kobiet: FUT (Follicular Unit Transplantation) i FUE (Follicular Unit Excision). Obie metody mogą być skuteczne w przywracaniu grubszych, naturalnie wyglądających, zdrowych kosmyków. Różnią się one przede wszystkim sposobem ekstrakcji mieszków z obszaru dawczego oraz kosztem zabiegu.

Przeszczep mieszków włosów dla mężczyzn i kobiet metodą FUE-DHI

Nowocześniejsza, mniej inwazyjna metoda FUE, związana z wyższymi kosztami, obejmuje ekstrakcję pojedynczych graftów z wybranego obszaru dawczego i precyzyjną implantację (DHI – Direct Hair Implantation) w miejsce biorcze.

Nasza klinika transplantacji oferuje procedurę, wykorzystującą metodę FUE-DHI. Koszt przeszczepu włosów sprawdzisz w naszym cenniku.

Wskazania do zabiegu przeszczepu włosów

Idealny kandydat do zabiegu przeszczepu mieszków włosów ma zdrowe pasma po bokach i z tyłu głowy. Miejsca te są wykorzystywane jako okolice dawcze. Mężczyźni i kobiety z wyraźnym łysieniem, przerzedzoną fryzurą oraz z ograniczoną utratą pasem z powodu urazów skóry lub powtarzających się czynności kosmetycznych mogą na ogół poddać się operacji odtworzenia utraconych mieszków włosowych i kosmyków.

Po weryfikacyjnej konsultacji lekarskiej i omówieniu kosztów na przeszczep włosów mogą zakwalifikować się kobiety lub mężczyźni:

 • z rozpoznanym łysieniem typu męskiego lub żeńskiego,
 • borykający się z wypadaniem pasem na skutek blizn, urazów skóry głowy lub operacji plastycznych,
 • którzy chcą przywrócić lub zagęścić brwi, wąsy lub brodę,
 • po zabiegach odbudowy kosmyków.

Przeciwwskazania do przeszczepu włosów

Dla mężczyzn i kobiet, zmagających się z nasiloną utratą objętości fryzury, przeszczep włosów może być rozwiązaniem, które pomimo poniesionych kosztów, pomoże uzyskać naturalnie i zdrowo prezentujące się pasma. Warto jednak wiedzieć, jakie czynniki stanowią przeciwwskazanie do wykonania transplantacji mieszków włosowych. Operacja nie jest zalecana w przypadku:

 • łysiny plackowatej lub braku mieszków do ekstrakcji,
 • wieku poniżej 24 roku życia,
 • niektórych chorób immunologicznych i dermatologicznych skóry głowy,
 • uczulenia na któryś ze składników środka znieczulającego,
 • rozległego wypadania kosmyków na skutek chemioterapii,
 • przejściowej utraty objętości fryzury, spowodowanej niektórymi zaburzeniami tarczycy, dietą, anemią, czy też przewlekłym stresem,
 • poważnych problemów zdrowotnych, np. choroby serca, nerek lub wątroby, cukrzycy, hemofilii,
 • schorzeń przenoszonych przez krew: HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Mężczyźni i kobiety, którzy nie mogą poddać się przeszczepowi mieszków włosowych, mogą stosować sztuczne systemy kosmyków o niższym koszcie, aby zakamuflować łysienie.

Konsultacja z lekarzem

Zastanawiasz się, czy zabieg przeszczepu mieszków włosów jest dla Ciebie bezpieczny? Najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest umówienie się na konsultację w centrum transplantacji. Wspólnie z lekarzem warto omówić swoje oczekiwania oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące kosztów, przebiegu operacji, rekonwalescencji i możliwych do uzyskania efektów.

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów w Polsce?

Najważniejszym powodem, dla którego przeszczep włosów dla mężczyzn i kobiet warto wykonać w Polsce, jest fakt, że łysienie zazwyczaj wymaga skoordynowanej terapii. Transplantacja umożliwia trwałe odzyskanie kosmyków, jednak nie ma wpływu na proces łysienia. Często niezbędne jest też zastosowanie leczenia farmakologicznego. Zdecydowanie się na jednorazowy wyjazd na operację za granicą może nie być wystarczającym rozwiązaniem. Ponadto, jeśli efekty zabiegu nie spełnią oczekiwań pacjenta, zmuszony on będzie do szukania pomocy w jednej z polskich klinik i ponoszenia wysokich kosztów procedur poprawkowych.

Jakie niedogodności mogą wiązać się z przeszczepem włosów za granicą?

Zdarza się, że kobiety i mężczyźni, korzystający z usług zagranicznych firm, narzekają na niską higienę i istotne uchybienia w zachowaniu bezpiecznych dla pacjenta warunków wykonywanych zabiegów. Takie zaniedbania mogą doprowadzić do zakażenia organizmu drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Utrudnieniem może być także konieczność szybkiego powrotu do Polski, bez możliwości przejścia rekonwalescencji pod okiem profesjonalnego lekarza.  Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że różnice ciśnień, występujące podczas podróży samolotem, mogą spowodować, że większy odsetek zaimplantowanych mieszków się nie przyjmie. Kolejnym minusem jest brak opieki pozabiegowej.

Z czym mogą wiązać się niższe koszty transplantacji mieszków włosów?

Bywa, że do naszej kliniki zgłaszają się mężczyźni i kobiety z powikłaniami po przeszczepie za granicą, spowodowanymi brakiem zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych czy błędami w sztuce lekarskiej. Należy więc pamiętać, że niższy koszt procedury transplantacyjnej może nie zrekompensować niedogodności podczas powrotu do zdrowia.

Warto wziąć pod uwagę wszystkie powyżej wymienione niebezpieczeństwa, jeszcze przed podjęciem decyzji o poddaniu się przeszczepowi mieszków włosów poza granicami Polski. Chociaż koszty operacji wydają się atrakcyjne, to niestety mogą doprowadzić do pojawienia się problemów o wyższym koszcie w dłuższej perspektywie czasu.

Co składa się na cenę transplantacji włosów?

Ciekawi Cię, ile kosztuje przeszczep włosów w Krakowie? Na cenę końcową zabiegu mają wpływ przede wszystkim:

 • zastosowana u mężczyzny lub kobiety metoda transplantacji,
 • doświadczenie lekarza i jakość usług świadczonych w klinice,
 • wielkość powierzchni dawczej i biorczej,
 • ilość pobranych mieszków włosowych,
 • wykorzystana aparatura i niezbędne materiały medyczne,
 • cena środka znieczulającego i sali zabiegowej,
 • koszt wizyt kontrolnych u specjalisty.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem zamieszczonym na naszej stronie internetowej. Koszt procedury FUE-DHI kształtuje się od 10 tysięcy złotych w przypadku zakoli do około 28 tysięcy, jeśli nie jest wykonywane strzyżenie. Każdy pobrany od mężczyzny lub kobiety graft jest dokładnie sprawdzany.

Sprawdź, jakie czynniki mają wpływ na koszt przeszczepu włosów!

Zastanawiasz się, jakie składniki tworzą ostateczny koszt przeszczepu włosów dla mężczyzn i kobiet, wykonywanego w naszej klinice? Istotny wpływ ma długotrwałość procedury, wynikająca z wymaganej precyzji podczas używania nowoczesnego sprzętu. Konieczne są także wysokie kwalifikacje lekarza medycyny estetycznej i pozostałego personelu. Wszystkie wymienione czynniki mają swój udział w osiąganiu pożądanego rezultatu, pomagającego pacjentom odzyskać utracone owłosienie oraz pożądany wygląd, samopoczucie i komfort życia.