Skip links

Mikropigmentacja skóry głowy

Jednym z dwóch nieoperacyjnych zabiegów, które przeprowadzamy w naszym Centrum, jest mikropigmentacja skóry głowy. Na czym polega ta procedura? Jak długo widoczne są jej efekty? I kiedy sprawdzi się najlepiej?

Mikropigmentacja skóry głowy SMP (z ang. scalp micropigmentation) to łatwy i bezpieczny, a jednocześnie skuteczny sposób na walkę z łysieniem. Polega na wszczepieniu w naskórek specjalnego pigmentu, który wizualnie imituje krótko ogolone włosy. Rekomenduje się wykonanie 3 serii zabiegu, aby osiągnąć możliwie najlepszy efekt końcowy.

Czy zabieg można wykonać u tatuażysty?

W żadnym wypadku. Chociaż mikropigmentację skóry głowy nazywa się czasami “tatuażem medycznym”, jest zabiegiem specjalistycznym, który powinien zostać wykonany przez wykwalifikowanego eksperta.

Różnica między mikropigmentacją a tradycyjnym tatuażem widoczna jest również w głębokości wstrzykiwania pigmentu. W pierwszym przypadku – umieszcza się go w naskórku, a w drugim – głębiej, w skórze właściwej.

Co więcej, wstrzykiwany podczas zabiegu pigment nie zmienia swojego pierwotnego koloru, za to, z czasem, zupełnie się wchłania. Uznaje się to za zaletę mikropigmentacji, ponieważ dzięki temu możliwa jest regularna korekta efektów postępującego łysienia i “przemieszczającej się” linii włosów, a tym samym – dbanie o naturalny wygląd tatuażu medycznego.

Jak długo widoczne są efekty?

Mikropigmentacja jest zabiegiem, którego efekty określa się mianem półtrwałych. Wynika to oczywiście z charakteru samej procedury – z biegiem czasu skóra głowy się złuszcza, a wstrzyknięty pigment zanika. Potrzebne jest więc cykliczne powtarzanie mikropigmentacji – mniej więcej co 2-3 lata.

Co jednak istotne, w niektórych przypadkach, po przeprowadzonym zabiegu, efekt wizualny utrzymuje się nawet przez 8 lat.

Jak przygotować się do zabiegu?

Mikropigmentacja skóry głowy nie wymaga od ciebie skomplikowanych przygotowań. Najważniejszą kwestią jest oczywiście rezygnacja ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed zaplanowaną procedurą. Dokładną instrukcję i kompleksowe informacje otrzymasz od nas na wcześniejszej konsultacji z jednym z naszych lekarzy.

Czy mikropigmentacja skóry głowy jest bolesna?

To oczywiście kwestia indywidualna, zależna od twojego progu bólu. Jednak z pewnością można powiedzieć, że odczucia w trakcie zabiegu są znacznie mniej intensywne, a przez to mniej uciążliwe, niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Jest to związane z faktem, że pigment wstrzykiwany jest jedynie w naskórek, a nie w skórę właściwą.

Co więcej, tatuażyści wykonują swoją pracę przy pomocy techniki skrobania (z ang. scraping), a zabieg mikropigmentacji wykorzystuje metodę tzw. dottingu, która z założenia jest mniej bolesna od tej pierwszej.

Dla kogo przeznaczona jest mikropigmentacja SMP?

Mikropigmentacja z całą pewnością świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które cierpią na różne rodzaje łysienia (np. androgenowe lub plackowate) oraz pacjentów, których celem jest skuteczne ukrycie blizn na skórze głowy. Wstrzyknięcie pod skórę pigmentu pozwoli wszystkim miłośnikom krótkich fryzur cieszyć się pożądanym efektem wizualnym.

Jeżeli zastanawiasz się nad mikropigmentacją skóry głowy, skontaktuj się z nami i umów się na konsultację. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.